Hogyan értelmezzük az oldalamon látható előrejelzéseket?
Sokan rosszul értelmezik a várható időjárást, lehet hogy az én hibámból, ezért írom most ezt. Az előrejelzésem eleje (3-4 napra előre) reggelre és délutánra van osztva. A reggel jelenti a hajnalt is, és a délelőtti időszakot, kb 12 óráig. A délutáni kép pedig déltől egészen késő estéig érvényes. Mint az látható Magyarországot 5 régióra osztottam fel. Az ikonokat mindig a legvaloszínűbb esemény szerint teszem be. PÉLDA: Napos idő várható, de kevés esély van zivatarra: ez esetben valószinüleg a napos ikon van bent, és csak szövegben van megemlítve a zivatar lehetősége. Tehát nem kizárt. Éppen ezért MINDIG EL KELL OLVASNI A SZÖVEGET IS A KÉPEKHEZ! Csak igy lehet 100%-ban értelmezni az előrejelzést. Továbbá felhívom a figyelmet arra hogy az ikonok régióra szólnak. Ezen belül lehetnek eltérések. Ha egy helyen zivatarok ikon van akkor az nem azt jelenti hogy ott mnidenhol zivatar lesz, hanem a területen belül előfordulhatnak zivatarok. Ugyebár a zivatarokat nem nagyon lehet előrejelzni csak valószínüsíteni.
A hosszabtávú előrejelzésnél is hasonló alapon müködnek a dolgok. A legvalószinűbb esemény ikonja van bent. Illetve megjegyzésben találhatóak az esemény helyére való utalást. PL.: záporok alakulhatnak ki főként NY on.
A zivatar és csapadékelőrejelzésről:
-zivatarnál 1-es: kis valószínüséggel kialakulhatnak normál zivatarok, esetlegesen felhőszakadással. 2-es: nagyobb a valószinűsége a kialakulásnak, heves zivatar várható, akár jégesővel 3-as: ritkán használom, nagyon heves zivatar, akár szupercella létrejötte, vagy nagyon nagy az esélye a kialakulásuknak.
-csapadéknák 1-es: gyenge eső lehetséges, normál valószinűséggel 2-es: általában ciklonos esőknél használom. hosszu csendes eső, nagyobb mennyiség, nagy a valószinűsége a csapadéknak 3-as: nagy mennyiségű csapadék várható nagy valószínüséggel
KÖSZÖNÖM HOGY ELOLVASTÁTOK, TOVÁBBI JÓ BÖNGÉSZÉST!